Ostrov

Z Vojkovic je vlakové spojení do jednoho z nejstarších sídlišť na Karlovarsku, města Ostrova, vzdáleného asi 6 km. Nejstarší písemná zmínka o Ostrově je z roku 1207. Měl výhodnou polohu na Královské obchodní cestě, díky čemuž město bohatlo a těšilo se z řady královských privilegií.

V 50. letech 20. století byly v okolí otevřeny uranové doly, které se mj. staly místem utrpení tisíců politických vězňů, kteří byli využiti také při výstavbě sídliště ve stylu socialistického realismu. Při návštěvě města určitě zavítejte i na zrekonstruované Staré náměstí, v jehož okolí, či přímo na něm, můžete navštívit např. kostel sv. Michaela, radnici ze 16. století, raně barokní letohrádek či hřbitovní kostel sv. Jakuba Většího z r. 1226.

V sousedství náměstí stojí bývalýzámek (dnes je v něm střední škola) s poměrně rozlehlým a proodpočinek příjemným parkem. Poblíž ostrovské nemocnice je venkovníkoupaliště s 50 m bazénem a menšími bazénky pro děti. Ve městě jetaké bowling, tenisové kurty v zámeckém parku a v zimě je Ostrovvýhodným výchozím místem ke sjezdovkám a běžeckým tratím na Božím Daru (1028 m n.m. - nejvýše položené městečkov Čechách) a Klínovci (1244 m n.m. - nejvyšší vrchol Krušných hor a Karlovarského kraje).

Otevři fotografie
Přehraj audio
Přidej tip pro ostatní návštěvníky:
  • Kontakty
Close

Otevři v mobilu

http://pruvodce.poohri.cz/qr/cs/pruvodce/vodacka-ohre/misto/reka-ohre-hubertus-vojkovice-ostrov
Close
  • Sdílej pomocí sociální sítě
  • Facebook:
    nahrávám
  • Google plus:
  • Mail:

Podpořil RF MŽP - více o projektu

Partner projektu

Partner projektu

Zpracovatel