Průvodce je rozdělen na tři části. V první části průvodce nabízí obecné informace o řece, elektronickou verzi tištěné klasické tištěné kilometráže ale také zajímavosti o základech vodáctví.

Druhá část nazvaná trasy Vám v průvodcích na interaktivní mapě představí jednotlivé úseky řeky, přibližně odpovídájící vždy jednomu dnu plavby. Mapa je koncipována tak, aby ve spojení s kilometráží realizovala postupné představení řeky, tak jak na Vás čeká při plánovaném splutí. Jednotlivá místa jsou přímo do mapy zakreslena pomocí typových ikon, které po rozkliknutí zobrazí fotografie a podrobné informace. Speciálními ikonami se na interaktivní mapě objevuje nejen kilometráž, ale i zajimavá místa v okolí a praktické informace o službách. Pomocí filmového pásku pod mapou postupně posouváte průvodce k dalším místům, případně můžete klikem na ikonu v mapě přeskočit rovnou na zvolené místo. Odkazem v textu si můžete otevřít detailní popis a fotografie místa včetně kontaktů.

Třetí část nazvaná místa Vám umožní rychlou orientaci a vyhledávání míst podle kategorií. Místa v každé kategorii jsou řezena podle kilometráže a umožňují rychlý přehled při plánování. Výpis "Všechna místa dle kilometráže" vypíše všechna místa řazená dle kilometráže bez ohledu na kategorií. Ze seznamu míst, který obsahuje náhled obrázku a textu klikem otevřete detailní informace. V detailním popisu místa naleznete podrobnou fotogalerii, kterou spustíte klikem na náhled fotografie. Na počítači prohlížíte pomocí šipek. Na mobilním telefonu můžete posouvat jednotlivé fotky táhnutím prstu. Jednoduchým klikem na fotku zobrazíte dole ovládací lištu galerie s možností uzavření galerie a vrácení na hlavní stránkou. Rychlým dvojklikem na fotku ji zobrazíte ve větší velkikosti. Detailní informace o jednotlivých místech je propojena s mapou průvodce příslušného úseku. Z detailního popisu místa se tak můžete přenést na mapu průvodce a rychle si udělat celkový obrázek o okolí. Stejně tak je možné při prohlížení průvodce daného úseku řeky otevřít detailní informace o jednotlivých místech.

Pokud nemáte stálý přístup k internetu můžete na stránce instalace aktivovat offline mód. Data včetně obrázků a mapových podkladů se Vám natrvalo stáhnou do prohlížeče v telefonu. Offline průvodce si pak můžete uložit do záložek nebo na plochu a později vyvolat i bez přístupu na internet.

Budeme rádi za Vaši reakci, připomínky, zajímavé fotografie nebo informace, které můžeme vzít v potaz v průběhu další práce na projektu napište nám.


Podpořil RF MŽP - více o projektu

Partner projektu

Partner projektu

Zpracovatel