Královské poříčí

Královské Poříčí se poprvé objevilo v listině vydané roku 1240 Václavem I., ve které uděluje správu kostela v Sedlci řádukřižovníků s červenou hvězdou. Místní obyvatelé se živilipřevážně zemědělstvím, až v 19. století nabývá na významutěžba hnědého uhlí. Díky železniční trati je obec rozčleněnana starou a novou část, náves ve staré části je chráněnouvesnickou památkovou zónou, ve které se nacházejí 3 hrázděnédomy (selské statky).

Místní kostel sv. Kunhuty má románskézáklady dokazující jeho výjimečné stáří. Před tímto kostelemmůžete vidět dva smírčí kříže, které sem byly přesunuty zesvého původního místa díky těžbě uhlí. V obci je secesní vila, ve které senachází obecní úřad, bowling a fitness centrum. Ve statku Bernard můžetenavštívit centrum tradičních řemesel. V Královském Poříčí je na Statku Bernard instalována unikátní stáláv ýstava řeky Ohře, model pramenu Ohře a další zajímavosti této řeky. Statek pochází z roku 1907, nabízíubytování, restauraci a kulturní akce.

Otevři fotografie
Přehraj audio
Přidej tip pro ostatní návštěvníky:
  • Kontakty
Close

Otevři v mobilu

https://pruvodce.poohri.cz:443/qr/cs/pruvodce/vodacka-ohre/misto/reka-ohre-kynsperk-az-kralovske-porici-kralovske-porici
Close
  • Sdílej pomocí sociální sítě
  • Facebook:
    nahrávám
  • Google plus:
  • Mail:

Podpořil RF MŽP - více o projektu

Partner projektu

Partner projektu

Zpracovatel