Klášterec nad Ohří

Klášterec vznikl pravděpodobně v rozmezí let 1150 - 1250 a vázal se na proboštství (mniši zde měli jen správní budovu), které zde vybudoval benediktinský klášter v Postoloprtech. Sídlo odvozuje své jméno právě od tohoto kláštera. Jako městečko je Klášterec označován od 15. století, kdy jeho význam začíná stoupat.

V druhé polovině 15. století již klášterečtí vařili vlastní pivo, byť nelegálně (souhlas dostali až o několik desítek let později) a pořádají trhy. V 16. století byl na břehu Ohře postaven panský dům, později přestavěný na zámek, do kterého se majitel panství Kryštof Fictum přestěhoval z hradu Šumburk.

V Klášterci jsou lázně s léčivými prameny Evženie. Moderní aquapark s množstvím atrakcí, hokejový stadion a mnoho dalších příležitostí sportovního, ale i kulturního vyžití.

S Kláštercem je však v době pobělohorské nerozlučně spjat rod Thunů, jenž tu měl velký vliv po několik následujících století. Thunskou hrobku můžete navštívit v rámci prohlídky zámku. Zdejší porcelánka je druhá nejstarší v Čechách.

Otevři fotografie
Přehraj audio
Přidej tip pro ostatní návštěvníky:
  • Kontakty
Close

Otevři v mobilu

https://pruvodce.poohri.cz:443/qr/cs/pruvodce/vodacka-ohre/misto/reka-ohre-vojkovice-az-kadan-klasterec-nad-ohri
Close
  • Sdílej pomocí sociální sítě
  • Facebook:
    nahrávám
  • Google plus:
  • Mail:

Podpořil RF MŽP - více o projektu

Partner projektu

Partner projektu

Zpracovatel